ترکیب بندی و شناخت عناصر تصویر

ترکیب بندی و شناخت عناصر تصویر


photographycomposition
مبانی به مثابه ارزش پایه و بنیانی زیر پوسته ظاهری تمام شکل‌های جهان قرار گرفته است. سازمان دهی  بصری- ارتباطی تمام پدیده‌های تصویری و معماری آن سبب ایجاد مدلی پیچیده از عناصر، نشانه‌ها و ساختار و روش عمل آن می‌نماید.
مخاطب بدون آنکه بداند چرا و چگونه از شکل‌های جهان اثراتی را می‌پذیرد که به شکل شگرفی نیروی بنیانی ادراک درباره موضوع را می‌سازد.
مبانی وظیفه دارد این ارزش‌ها را دسته بندی نموده، جایگاه، روش عمل و کارگروه‌های آن را معرفی و توصیف نماید. به شکل مطبوع و به روش مدرسه‌ای گفتگو دربارهٔ عناصر بنیانی فرم، کادر، خطوط و ساختار‌ها همگی با جزئیات به بحث نهاده خواهد شد.
ضروری است که داوطلب‌ها به میزان مناسب پس از دریافت و درک اطلاعات امکان دسته‌بندی و ارزیابی چگونگی استفاده از مجموعهٔ نظام مبانی را بیابند و این امکان فراهم نمی‌گردد مگرآنکه تجزیه تحلیل را بیاموزند.
در بخش دوم هنرجویان دیدگاه عینی نسبت به ارزش‌ها و ویژگی‌های تصویر می‌یابند. شکل چیست؟ از تصویر چه انتظاراتی داشته باشیم، پیام چگونه شکل می‌گیرد، بیان در تصویر چگونه جایگاهی دارد، مفهوم سازی در گونه‌های مختلف تصویر چگونه تحقق می‌یابد،... و همه این‌ها نه تنها در عکس بلکه در شاخه‌های دیگر هنری نیز به بحث نهاده خواهد شد.

نام دوره آموزشی : ترکیب بندی و شناخت عناصر تصویر
پیش نیاز : ندارد
ساعت آموزشی : 20 ساعت در 10 جلسه
روز(های) برگزاری در ترم آینده : 
ساعت شروع : 
شروع دوره آینده: به زودی اطلاع رسانی خواهد شد

قیمت این کارگاه: 1400 هزار تومان -ثبت نام اینترنتی / رزرو دوره

درباره مدرس این دوره

BahramKalhornia

بهرام كلهرنيا متولد سال ۱۳۳۱ در كرمانشاه است و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشکده ی هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و دانشکده ی صدا و سیما می باشد

تحصيلات كارشناسی و كارشناسی ارشد وی به ترتيب در رشته‌های طراحی و پيكره‌سازی و گرافيك و تصويرسازی است وي از سال 1351 در حوزه طراحی گرافيك و هنر مشغول تدريس و فعاليت بوده است . وی دبیر و عضو هیئت مدیره ی انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، عضو شورای تألیف كتاب های گرافیك دانشگاه جامع علمي-كاربردي و همچنين مشاور و مدير هنری ـ پژوهشی در چندين وزارت خانه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت نفت است. دبير و داور جشنواره های ملی در عرصه هنرهای تجسمی، برپایی نمايشگاه‌های فردی و شركت در نمايشگاه‌های گروهی از ديگر فعاليت‌های حرفه‌ای وی است كه می‌توان به آنها اشاره كرد.

www.academyca.com


آکادمی هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات، انیمیشن و دیجیتال آرت
 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد