بازگشت

هنرجو و متقاضی محترم؛
ضمن تشکر از شما برای شرکت و حضور در آکادمی هنر های معاصر، خواهشمندیم قوانین زیر را به دقت مطالعه کرده و سپس به ثبت نام در کلاس‌ها اقدام نمایید. هرگونه ثبت نام به معنی پذیریش این قوانین است و بدیهی است پس از پذیرش قوانین، آکادمی هنر های معاصر هیچ گونه مسئولیتی به جهت استثنا قائل‌شدن ندارد. علاوه بر این، این قوانین بر تمامی قوانین دولتی، غیر دولتی، خصوصی و سایر آموزشگاه های آزاد حاکم است. هرگونه ارتباط آموزشی با این مرکز به منزله پذیرش قوانین (اعم از خوانده شده و یا خوانده نشده بر اثر بی‌دقتی، بی‌حوصلگی و کمبود وقت شما) است و لازم الاجرا تلقی می‌گردد. این قوانین بدون اطلاع قبلی امکان تغییر دارد.

ماده اول : انتخاب عنوان و زمان دوره
1. هنرجو موظف است قبل از ثبت نام در هر دوره‌ای، تحقیقات لازم و کامل از عنوان درسی و همچنین برنامه زمانبندی کلاس و تطابق برنامه زمانی کلاس با برنامه شخصی و تطابق عنوان کلاس با نیاز فردی و تجهیزات خود(مانند دوربین، لنز، سه پایه، تجهیزات نور پردازی و کامپیوتر شخصی) را به عمل آورده، سپس اقدام به ثبت نام نماید. آکادمی هنر های معاصر، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نیاز و یا عدم نیاز افراد به دوره و همچنین هیچ مسئولیتی در قبال برنامه و زمان و یا تداخل کلاس با برنامه‌های دانشگاهی، فردی، کاری، سربازی، مهاجرتی و خانوادگی (و سایر موارد) افراد ندارد.
2. آکادمی هنر های معاصر حق دارد، به تشخیص خود از ارائه خدمات آموزشی به برخی از متقاضیان خودداری نماید.

ماده دوم : نحوه پرداخت و تسویه
1. در پرتال آکادمی هنر های معاصر، امکان پرداخت شهریه بصورت نقدی و اقساط وجود دارد. در صورتی که مایل به پرداخت به صورت قسطی هستید، حداکثر 72 ساعت مهلت دارید تا مابقی شهریه را بصورت چک(های) تسویه حساب به آموزشگاه تحویل دهید. ارسال چک می‌تواند بصورت حضوری، پستی، پیک و یا حضور نماینده شما باشد. در صورت عدم ارسال چک در موعد مقرر، ثبت نام شما لغو و فرد دیگری جایگزین شما خواهد شد. در این صورت مبلغ اولیه شما طی 30 روز کاری مسترد می‌گردد. در این صورت هنرجو حق دارد تا در فصل بعد مجددا ثبت‌نام نماید و در نوبت بعدی ثبت می‌بایست کلیه فرآیند ثبت‌نام دوره را از ابتدا طی کند. قوانین ثبت‌نام تابع قوانین و ضوابط در زمان ثبت‌نام در فصل بعدی بوده و کلیه پیگیری‌ها در هر مرحله بر عهده هنرجو است.

ماده سوم : قوانین عمومی مالی
1. شهریه‌ای که هنرجو پرداخت می‌کند، قابل انتقال به فرد دیگری (چه در ترم جاری و چه در ترم‌های گذشته و آینده) نمی‌باشد.
2. شهریه پرداخت شده هر کلاس، صرفا برای همان درس و در همان ترم خواهد بود. این شهریه قابل انتقال به درس دیگر و یا به ترم دیگری نمی‌باشد.
تبصره :در موارد بسیار خاص، و با تشخیص و تایید مدیر آموزش امکان انتقال به ترم دیگر فقط با بیست درصد افزایش شهریه نسبت به دوره نهایی امکان پذیر می شود.
3. با توجه به متغیر بودن پارامتر های انسانی در صنعت آموزش، تاریخ شروع دوره ممکن است تا سه هفته جا به جا گردد. در چنین شرایطی آموزشگاه موظف به اطلاع رسانی می باشد.

4. ماده چهارم : استرداد شهریه
1. از آنجایی که ظرفیت کلاس‌های آکادمی هنر های معاصر محدود بوده و ثبت‌نام هر فرد عملاً منجر به تکمیل ظرفیت و عدم ثبت‌نام هنرجوی دیگری می‌شود، درخواست استرداد تنها به فاصله 10 روز از شروع دوره قابل ثبت و پیگیری خواهد بود. بنابراین درخواست انصراف‌های با فاصله کمتر و مساوی 10 روز قبل از شروع دوره ترتیب اثر داده نشده و در این شرایط هیچ مبلغی استرداد نمی‌شود. بدیهی است معیار تشخیص، بر پایه تاریخ تشکیل اولین جلسه کلاس است.
2. در صورتی که پس از پرداخت مبلغ ثبت‌نام در دوره، از حضور در کلاس منصرف شوید و درخواست انصراف شما تا حداقل 10 روز قبل از شروع دوره ثبت شود، 50 درصد از قیمت دوره کسر شده و 50 درصد باقی مانده قابل استرداد است. بنابراین اگر دوره‌ای ارزشی برابر با 2 میلیون داشته باشد و 1 میلیون از این مبلغ وصول شده باشد، با وجود ثبت درخواست استرداد در زمان مقرر (یعنی زودتر از 10 روز پیش از شروع دوره) مبلغی قابل استرداد نخواهد بود.
3. توجه داشته باشید اگر وضعیت شما مشمول قانون استرداد گردد، مبلغ قابل استرداد، پس از 30 روز کاری برای شما استرداد داده می‌شود.

ماده پنجم : قوانین حضور در کلاس
1. هنرجو پس از ثبت‌نام در هر دوره، موظف است تا به صورت حضوری یا آنلاین و منظم در کلاس ثبت‌نام شده، شرکت کرده و به بهترین نحو ممکن و طبق استانداردهای آکادمی هنر های معاصر تمرینات خود را انجام دهد، آکادمی هنر های معاصر در قبال هنرجویانی که در انجام تمرینات کوتاهی می‌کنند، هیچ مسئولیتی ندارد و این اختیار را دارد تا از حضور هنرجو در سر کلاس درسی ممانعت بعمل آورد. ضمنا هیچ‌گونه گواهی برای پایان دوره این هنرجویان صادر نخواهد شد.
2‌ هنرجو موظف است تا برنامه‌های خود را طوری تنظیم نماید که دست‌کم 15 دقیقه قبل از شروع کلاس های حضوری در آکادمی هنر های معاصر حضور داشته باشد.
3. مدرسین مجازند تا در مورد حضور یا حذف هنرجویانی که تمرین نمی‌کنند، تصمیم گیری نمایند. اختیار تصمیم گیری در مورد عدم حضور و حذف هنرجو در ادامه دوره، در دوره‌های مستقل به عهده مدرس و در دوره های بلند مدت به عهده مدیر آموزش است.
4. هنرجویان موظفند شخصاً در کلاس حضور پیدا کنند و اجازه ندارند فرد دیگری را به عنوان جایگزین به کلاس بفرستند.
5. آکادمی هنر های معاصر حق دارد خدمات خود را برای هنرجویانی که مخل نظم آموزشی یا اداری هستند متوقف و تسویه حساب نماید.

ماده ششم : صدور گواهی پایان دوره
1. ثبت درخواست هنرجو برای صدور مدرک پایان دوره، صرفاً از طریق درخواست از طریق تکمیل فرم و بخش درخواست گواهی دوره امکان‌پذیر بوده و هر نوع درخواست دیگری غیرقابل اجرا است. پس از طی 30 روز از تکمیل فرم نسخه فارسی مدرک قابل دریافت می باشد.
2. برای درخواست صدور مدرک به زبان فارسی تصویر کارت ملی و تصویر پرسنلی لازم است.
3. صدور گواهی مستلزم کسب نمره از طریق مشارکت در طول دوره و انجام تمرین‌ها و تحویل پروژه کلاسی می‌باشد.
4. برای ثبت درخواست صدور مدرک، لازم است نیمی از نظرسنجی‌های مربوط به دوره را انجام دهید.
5. هنرجویانی که بیش از سه جلسه غیبت داشته باشند امکان درخواست برای صدور مدرک ندارند.

ماده هفتم : قوانین و استاندارد آموزشی و حضور
1. زمان استاندارد تعیین شده توسط آکادمی هنر های معاصر برای حضور در کلاس بدین شرح است: حداقل زمان استاندارد برای درک مطلب هر جلسه : 3 برابر میزان ساعت حضور در هر جلسه (مثال : مثلا برای یک کلاس که در هفته 2 بار تشکیل می‌شود و هر جلسه آن 3 ساعت است، شما به حداقل 18 ساعت تمرین نیاز خواهید داشت : 2جلسه x 3ساعت x 3برابر = 18 ساعت) میزان زمان مورد تایید آکادمی هنر های معاصر برای حرفه‌ای شدن در مقوله آموزشی : 5 برابر میزان ساعت حضور در هر جلسه لذا خواهشمندیم در صورتی که وقت لازم برای تمرین ندارید، در کلاسهای آکادمی هنر های معاصر ثبت نام نکنید. تمامی مسئولیت پیشرفت هنرجو، صرفا بر عهده شخص ثبت نام کننده خواهد بود.

ماده هشتم : قوانین حراست و لزوم حفاظت فیزیکی از تجهیزات
1. آکادمی هنر های معاصر به عنوان یک مجموعه فرهنگی آموزشی ِغیرانتفاعی، غیر‌دولتی، غیرسیاسی و کاملا خصوصی، با سرمایه‌گذاری شخصی و مبتنی بر شهریه هنرجویان، از سال 1392 در ایران فعالیت می‌کند. لذا هر هنرجو موظف است تا نهایت تلاش خود را به عمل آورد تا با رعایت قوانین و همچنین مراقبت از تجهیزات، در پایداری این مجموعه تلاش کند تا آیندگان نیز بتوانند از این تجهیزات استفاده کنند و مجبور نباشند شهریه‌های بالایی برای کلاس‌ها بپردازند؛ در نتیجه تمامی مراقبت و تلاش شما برای نگهداری از هر نوع تجهیزاتی در آکادمی هنر های معاصر، بر روی شهریه و قوانین سخت گیرانه بر روی نسل بعدی تاثیری مستقیم دارد. لذا هر فرد موظف است نهایت کوشش خود را به عمل آورد تا این بستر حرفه‌ای، بتواند به افراد و نسل‌های بعدی نیز خدمت رسانی کند.
2. از آنجایی که کلیه تجهیزات صرفا با مبلغ هنرجویان قبلی تهیه شده‌اند و بسیار حساس و آسیب پذیرند، لذا هر نوع خوردن و آشامیدن در سر کلاس ممنوع می‌باشد، و در صورتی که آسیبی به تجهیزات برسد، کل مبلغ تعمیرات آن متوجه هنرجو خواهد بود. فضای بوفه آکادمی هنر های معاصر به جهت راحتی و استراحت افراد طراحی شده است.
3. جهت حفظ حقوق همسایگان آموزشگاه، در هنگام عبور و مرور در کوچه، به هیچ وجه جلوی درب همسایگان و در کوچه تجمع نکنید.
4. خودروی خود را جلوی درب پارگینگ و همچنین درب ورودی همسایگان پارک نکنید.
5. جهت استعمال دخانیات، فضایی در بوفه آکادمی هنر های معاصر طراحی شده است، فیلتر سیگار خود را در محل تعبیه شده انداخته و از کلیه فضاهای طبیعی طراحی شده در محیط بیرونی و داخلی آموزشگاه محافظت نمایید. (به عنوان مثال سیگار خود را روی کنده درخت و در باغچه خاموش نکنید). باغچه، کنده درخت، نیمکت های چوبی و سایر فضاها نیز با مبلغ هنرجویان قبلی طراحی و تهیه شده‌اند و هر گونه آسیب به آن‌ها، هنرجو را متوجه خسارت مالی احتمالی می‌کند.
6. در حفاظت و نظافت میز و صندلی خود کوشا باشید. پرده‌های کرکره بسیار شکننده و نازک هستند و ممکن است به راحتی خم شده و بشکنند. چسباندن آدامس زیر میز و صندلی جز قوانین وندالیسم محسوب می‌گردد. هر نوع فعالیتی که از بی‌دقتی هنرجو نشئت گرفته و یا جز دسته Vandalism قرار بگیرد، هنرجو را متوجه مبلغ‌های تعمیر و نظافت خواهد کرد.

ماده نهم : فورس ماژور
1. مطابق ماده ۲۲۷ قانون مدنی ایران فورس ماژور یا قوه قهریه حادثه‌ای است که نمی‌توان آن را به متعهد مربوط دانست، اعم از این‌ كه ارتباطی با قلمرو فعالیت متعهد داشته و « حادثه غیرمترقبه » تلقی شود یا صرفاً ناشی از عوامل بیرونی باشد. بر اساس این قانون، فورس ماژور استثنایی بر اصل «لزوم وفای به عهد» می‌باشد. موارد فورس ماژور در موقعیت‌هایی اعمال می‌شوند که در آن، شرایط موجود نسبت به قبل تغییر کرده است به نحوی که این شرایط نسبت به آنچه که طرفین انتظار داشتند بسیار متفاوت بوده است. در این صورت فورس ماژور موجب برائت متعهد و معافیت آکادمی هنر های معاصر از مسئولیت است و متعهدله نمی‌تواند به علت عدم اجرای قرارداد، مطالبه خسارت كند.