درباره ما

  • درباره ما
  • سخن مدیر مسئول
  • درباره مدیر مسئول علی قلمسیاه
  • درباره مدیر آموزش لی لی قلمسیاه
  • راهبرد کار آفرینی

درباره آموزشگاه هنر های معاصر، آموزشگاه تخصصی عکاسی و هنر های تصویر بنیان با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
سلام
همواره گفتن درباره خود و کاری که انجامش میدهیم مشکل بوده است، لکن!
 "آکادمی عکاسیِ" آموزشگاه آزاد سینمایی هنرهای معاصر، دانش و بینش استادان فرهیخته ی "هنر – صنعت" عکاسی معاصر کشورمان با ساماندهی و سازماندهی همکاران در آکادمی عکس  این مجموعه  بکارآمد تا هنرجویان ارجمند ، نشاطِ کاری ارزش محور را دریابند و خود را عضو این مجموعه بدانند. هدف ما فراتر از جایگاه فعلی عکاسی کشورمان است. چنین هدفی در راستای سیاستگذاری های این مجموعه پیش بینی شده است و این مجموعه ی فرهنگی و آموزشی در تبیین راهبردهای فرهنگی و هنری، راهکارهای تالیفی خود را دارد و به اجرا در می آورد.
کماکان انبوهی از تجارب و دانش ارزنده و علم محور فرهیختگان عرصه عکاسی وجود دارد که آکادمی مشتاق کسب آن و بهرمند کردن هنرجویان از آن می باشد.
آموزشگاه آزاد سینمایی هنرهای معاصر به آن سو می رود که با همکاریِ بزرگانی که دغدغه ی عکاسی دارند هنرجویانش را در جریان عکاسی معاصر، جویا و پوینده سازد.
امیدِ آن داریم، که مجموعه ای قابل اعتماد و اعتبار در تولید نگاه و اندیشه های نو و جریان ساز هنرهای تجسمی بویژه در زمینه عکاسی باشیم.
دانشجویان و هنرجویان، پوینده و مشتاقِ این راهند. تلاش می کنیم ما هم روبراه تر باشیم

عکاسی جاودانه می کند. عکس روایتگر این جاودانگی است.
اغراق آمیز نیست اگر عکس را نیروی جاودانه تلقی کنیم. اینروزها بیش از ¾ جمعیت نزدیک به هفت میلیارد نفری جهان یکبار هم که شده خودشان عکاسی کرده اند و هر روزه بیش از نیمی از جمعیت جهان دست کم یک عکس می گیرند، با تنوعی از دوربین های عکاسی و یا پدیده ای به نام دوربین های تلفن همراه !
چگونه است که انسان امروز شیفته عکس دیدن است . خواندن عکس را جانشین خواندن مطالب و نوشته ها ی خبری کرده است. مکان ها را از روی عکس ها می شناسد. از هر  شیء و کالای شناخته و ناشناخته ای عکس می بیند، با عکس به سفر فضایی میرود عمق اقیانوس ها را می پیماید و از درون جسم خود نیز با عکس خبر می گیرد و ریزترین ذرات میکروسکوپی را در تابلوی بزرگ عکاسی شده به عنوان جلوه ی ویژه ای از حیات درمی یابد. عکس و عکاسی معلم امروز و فردای بشریت است. عکس ها جانشین دایره المعارف ها شده اند. عکس در بخش هنر پیشگام  و سرآمد هنرهای  زیبا شده است و مرزهای پست مدرنیسم را درنوردیده است. عکس به یاری اقتصاد آمده و یاور ارشد صنعت و تجارت است .
به یقین از زمان اختراع عکاسی و پدیده ی عکس تا دیرزمانی غیر قابل شمارش تا آینده ای غیر قابل پیش بینی شاید تا پایان جهان عکاس از هر چه و هرکس عکس گرفته باشد که در کتابی نشر شده و یا در موزه ای به ودیعه گذاشته شده باشد، شناسنامه ای است از تاریخ آن روز که نقش جاودانه گرفته است.
استادان و همکارانم در آموزشگاه آزاد سینمایی هنرهای معاصر راز و فلسفه و هنر پدیده ی عکاسی دیروز، امروز وفردای این هنر، صنعت، مهارت، را به هنرجویان ارجمند آکادمی و مخاطبان خود برای پیشگام شدن در عرصه عکاسی آموزش می دهند.
آموزشگاه هنرهای معاصر برآن است که در آینده ای نزدیک بر حسب ظرفیت و ماموریت اساسنامه ای خود در سایر رشته های هنرهای تجسمی همانند سینما، گرافیک، انیمیشن و ... با همکاری استادان که بر معاصریت و ارزش های فرهنگی و هنری نسل معاصر اشراف و توانمندی دارند دوره های جدیدی از آموزش پیشرفته هنرهای تجسمی را آغاز کند. بیدریغ رهنمود های اندیشمندان این عرصه را با جان و دل پذیرائیم.
علی قلمسیاه

علی قلمسیاه

 متولد ۲۶شهریور۱۳۲۴ یزد است

 از سال ۱۳۶۴ تا کنون تدریس عکاسی دردانشگاههای الزهرا،دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانشکده هنرومعماری دانشگاه آزاد، دانشکده هنر،دانشگاه بین ا لمللی قزوین، دانشکده ی سینما وتئاتر وموسسات آموزشی بسیاردیگر را در کارنامه آموزشی وفرهنگی خود دارد . همکاری قابل توجه وموثربا نشریات معتبرطبیعت و ورزش وسازمانهای هنری از سال ۱۳۵۲، کسب جوایز معتبرازجشنوارههای متعدد، عضو افتخاری خانه عکاسان ایران، انجمن عکاسان میراث فرهنگی و انجمن عکاسان مطبوعات ، مشاورهنری اولین دوره بازیهای غرب آسیا.عکاس ارشد در بازیهای جهانی وهمچنین عکاسی از بازیهای المپیک وپاراالمپیک ۱۹۸۸، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸٫ وچاپ وانتشارعکسهایش درکتابها ونشریات مختلف، ایراد سخنرانیهای تخصصی  درزمینه های مختلف عکاسی درانجمنها ومجامع هنری. برگزاری دهها نمایشگاه انفرادی ازآثارعکاسی وی درایران وسایرنقاط جهان. داور ده ها جشنواره  عکاسی معتبر دانشجویان کشور، عکاسی آزاد، عکاسی تخصصی در زمینه های: مستند اجتماعی و ورزش جهانی، طبیعت و حیات وحش،  و محیط زیست و … دبیری و داوری اولین دوره  ( ۱۳۶۷)  تاسومین دوره نمایشگاه سالانه عکس کشور درموزه هنرهای معاصرتهران و داوری۳ دوره ی جشنواره ی عکس ملی ایران با عنوان : طبیعت ایران و دریافت لوح تقدیر از انجمن ملی عکاسان ایران به عنوان یکی از ده عکاس تاثیر گذار در عکاسی معاصرایران
علی قلمسیاه  قهرما نی ورزشهای دوومیدانی و بسکتبال و شنا و قایقرانی را در سابقه ورزشی دبیرستان ودانشگاه و تیم ملی و دبیر کلی قاره آسیا و نایب رییسی قایقرانی جهانی را در کارنامه خود دارد که بر مهارتهای عکاسی ورزشی وی ا ثربخش بوده است
علی قلمسیاه گواهینامه درجه یک هنری (معادل دکترا) را از شورایعالی ارزشیابی هنرمندان کشور دریافت کرده است.

لی لی قلمسیاه فارغ التحصیل رشته مدیریت تکنولوزی در مقطع دکتری است وی بهمراه استاد علی قلمسیاه آکادمی عکاسی هنر های معاصر را راه اندازی نموده است . او در بستر خانواده هنرمندش به فراگیری عکاسی پرداخته و به زبانهای انگلیسی و اسپانیایی نیز مسلط است. وی دانش مدیریت را با عکاسی در امیخته و مدیریت آموزشی را همگام با الگو های جهانی برای بهینه کردن مسیر های آموزشی و تربیت نسل جدیدی از هنرمندان بصورت حرفه ای دنبال می کند

آموزشگاه آزاد سینمایی هنرهای معاصر
راهبردهای آموزشی را برای کارآفرینی طراحی کرده است. مقصود اینست که هنرجویان – از فراگیری بخش های نظری فراتر رفته و مهارت های پیشرفته ی هنرهای تجسمی را نیز فراگرفته و قادر به کشف، تولید و تالیف شیوه های اجرایی نوپردازانه باشند.
افتخار آمیز است که حصول چنین اتفاقی را ابراز کنیم. توسعه ی نیروی انسانی مولف و مولد آسان نیست و همین مورد نقطه ی عطف و دلیل بارزی است که هدفمند و توانمند بر تحقق این مهم، عاشقانه استواری کنیم.

www.academyca.com


آکادمی هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات، انیمیشن و دیجیتال آرت
 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد