آرشیو مقالات عکاسی

چگونه می توان در یک روز، هزاران فالوور اینستاگرام جذب کرد

آیا عکاسی هستید که در پی فالوورهای بیشتردر اینستاگرام هستید؟ یکی از رایج ترین نکات اینست که بهترین اثرتان را به اشتراک بگذارید. همانطور که بازیگر معروف، استیو مارتین گفته است: " آنقدر خوب باشید که نتوانند شما را نادیده بگیرند."
  این نظر فوق العاده ایست. اما متاسفانه حتی اگر عکس شما بتواند تمام ریزه کاریهای نقاشی معروف "مونا لیزا" را نیز به تصویر بکشد، زمانه به گونه ایست که بیشتر از هر زمان دیگری مستعد نادیده گرفته شدن هستید. ایستاگرام اکنون بالغ بر 500 میلیون کاربر دارد که روزانه چیزی در حدود 52 میلیون عکس را ارسال می کنند!

 چگونه می توان در یک روز هزاران فالوور اینستاگرام جذب کرد

آیا اصلا عکاسان باید عضو اینستاگرام شوند؟
زمانی که اینستاگرام وارد بازار شد، قرار بود جایی باشد برای به اشتراک گذاشتن لحظات ابتدایی زندگی روزمره. اما با گذشت زمان و افزایش محبوبیت آن، شاهد بودیم که از بازیگران گرفته تا رییس جمهوران نیز عضو اینستاگرام شدند و عکس ها و نوشته هایشان را به اشتراک گذاشتند. اسامی مشهور جهان، همچون عکاسان نشنال جیوگرافی تا مگنوم نیز عضو اینستاگرام شدند.
اگرچه برخی معتقدند که این زمان، زمان پایان اینستاگرام بود ، اما برخی دیگر باور دارند که این یک فرصت استثنایی است. عکاسان، قرار گرفتن در چنین شبکه اجتماعی جهانی را که هر کس می تواند به زبان مشترک بصری سخن گوید، بسیار الهام بخش یافتند. حتی شرکت ها نیز یک کانال جدید برای بازاریابی محصولاتشان پیدا کردند.
 

چگونه می توان در یک روز هزاران فالوور اینستاگرام جذب کرد


بعضی بدبینان فکر می کنند که اینستاگرام که یکی از اولین شبکه های اجتماعی موبایلی است، سطح دوم و کلاس پایین است. آنها فکر می کنند، آخر کدام عکاسی وجود دارد که بخواهد عکس هایش در اندازه صفحه موبایل دیده شود؟ اما واقعیت اینست که 80% زمان مصرف شده در رسانه های اجتماعی، متعلق به موبایل است.
چه عکاس حرفه ای باشید که دنبال بازاریابی کار خود هستید و چه یک آماتور که تنها می خواهید با آدمهای مشابه خود همسو شده و در ارتباط باشید، باید بدانید که مخاطب شما کجاست و اینستاگرام همان مکانی است که شما به دنبالش هستید.

موضوعی وحشتناک در مورد ایستاگرام

نصیحت استیو مارتین درمورد کشف شدن خیلی عالی بود اما در قرن اینستاگرام ، این نصیحت آنچنان هم عالی کار نمی کند. عکاسان متعددی هستند که در رقابت برای یافتن بیننده بیشترند. زمانیکه پی.تی. بارنوم اظهار داشت: " بدون ارتقاء، واقعه ای وحشتناک در حال رخ دادن است ... واقعه هیچ چیز" قطعا نصیحت جدی ای را به ما ارایه می داد.
زمانیکه در حال ساخت قلمرو فالوورهای خود هستید، باید بسیار فعال باشید. برخلاف فیسبوک، هیچ دکمه اشتراکی وجود ندارد تا به شناخت شما کمک کند. همچنین اینستاگرام هیچ الگوریتمی طراحی نکرده است که بر اساس آن عکس های شما در اولویت نمایش برای آدم های جدید قرار بگیرند. بیشترین مشاهدات آثارتان توسط فالوورهای شما انجام می پذیرد، نه توسط آنهایی که بطور گذرا اثرتان را مشاهده می کنند.

چگونه می توان در یک روز هزاران فالوور اینستاگرام جذب کرد

در نتیجه، بهترین روش برای جذب فالورهای جدید اینست که کاربران دیگر اثر شما را به اشتراک بگذارند. دو روش در این راستا وجود دارد. می توانید از دیگر عکاسان درخواست کنید تا اثر شما را به اشتراک بگذارند و یا حتی بهتر از آن اینست که توسط یک صفحه مرجع به نمایش در آیید.

صفحه مرجع ها اهرمی برای ساختن قلمرو خود

  صفحه مرجع ها کاربران اینستاگرامی هستند که آثار دیگران را به اشتراک می گذارند و آنها را بطور برجسته نشان می دهند. از نگاه دیگر، آنها صفحاتی هستند که تمام آنچه را در دنیای اینستاگرام در حال گذر است، به نمایش می گذارند. هر صفحه مرجع شبیه یک کانال است. انواع مختلفی از صفحه مرجع ها وجود دارند مثل صفحه مرجع طبیعت، صفحه مرجع معماری، صفحه مرجع عکاسی خیابانی، صفحه مرجع عکاسی غذا و ... . مالک یک صفحه مرجع می تواند یک شخص یا یک گروه و یا حتی یک شرکت باشد.
عکس زیر عکسی است که من در شرق آسیا گرفتم و توسط صفحه آزاداندیشان به نمایش درآمده است. هدف اصلی آنها آنگونه که در سایتشان نوشته شده، اینست که مردم را مشتاق مسافرت به تمام نقاط جهان کنند. در این هدف با هم تفاهم داریم، پس من خیلی هم خوشحال بودم که عکس مرا به نمایش می گذارند.
 
چگونه می توان در یک روز هزاران فالوور اینستاگرام جذب کرد

برخی صفحه مرجع ها تنها برای تفریح و فقط به منظور ارتباطات تشکیل می شوند و برخی دیگر توسط یک شرکت پشتیبانی می شوند تا مثلا یک محصول یا خدمت را بازاریابی کنند. در هر دو صورت، هر دو را ه های فوق العاده ای برای نمایش آثار شما به بینندگان جدید هستند.
برای اینکه صفحه مرجع مورد نظر خود را متوجه عکس خود کنید تا آنرا به اشتراک بگذارد، باید از هشتگ آنها در پی نوشت عکستان استفاده کنید. هشتگ هر صفحه مرجع را اصولا می توانید در بیوگرافی آن صفحه بیابید. اگر صاحبان صفحه مرجع از عکس شما خوششان بیاید، آنرا به همراه اطلاعات شخصی شما، از جمله نام و صفحه ایستاگرام تان به اشتراک می گذارد. چنین ارایه ای، صفحه شخصی شما را در معرض تماشای بی شمار و در نتیجه افزایش فالوورها قرار می دهد.
 
چگونه می توان در یک روز هزاران فالوور اینستاگرام جذب کرد

چگونه همچون ویروس، سریع در اینستاگرام منتشر شوید

اینستاگرام هم مانند اخبار است که وقتی خبری از یک کانال درز پیدا کرد، بقیه نیز آنرا منتشر می کند. بسیاری از صفحه مرجع ها عکس های انتخابی خود را از دیگر صفحه مرجع ها کپی می کنند. همین اثر دومینویی به شما فرصت دیده شدن های عظیمی را می دهد.
برای مثال عکس "برجهای تاریک" من در بیشتر از 20 صفحه مرجع به نمایش در آمده است. یکی از صفحه مرجع ها "بازی نواها" بود که آنرا در عکس زیر مشاهده می کنید. من تنها از تعداد کمی از صفحه مرجع ها درخواست نمایش کردم اما دیگر صفحه مرجع ها خودشان عکس مرا به نمایش درآوردند، چون آنرا در صفحه مرجع دیگری مشاهده کرده بودند. مجموع فالوورهای این صفحه مرجع ها روی هم بیشتر از 1 میلیون نفر است.
به اشتراک گذاری چنین تعداد صفحه مرجعی، قطعا هر روز رخ نخواهد داد. از طرف دیگر خیلی معمولی و عرف است که تعداد کمی صفحه مرجع عکس شما را از روی هم کپی کنند.

چگونه می توان در یک روز هزاران فالوور اینستاگرام جذب کرد

5 نکته حیاتی تا در ایستاگرام دیده شوید

مهم نیست که شما کاملا یک تازه وارد هستید و یا یا یک حرفه ای ، 100 فالوور دارید یا 100,000. حتما صفحه مرجعی در سطح شما وجود دارد. اینجا به تعدادی نکته بسنده می کنم تا بدانید که چگونه به نمایش درآیید:
1.    صفحه مرجع های خود را بشناسید.
برای اینکه به نمایش درآیید نیاز دارید بدانید که هشتگ مناسب هر صفحه مرجع کدام است. کورکورانه یک صفحه مرجع را فقط بخاطر محبوبیتش تگ نکنید. از خودتان اول سوال بپرسید که آیا اثر شما مطابق سبک و کیفیت آن صفحه مرجع هست یا خیر.

2.    بر موقعیت مکانی خود تاکید کنید.
صفحه مرجع هایی که با شما در یک موقعیت مکانی قرار دارند، صفحه مرجع های بهتری برای شروع هستند. بگردید و صفحه مرجعی را پیدا کنید که توجهش روی شهر یا منطقه یا ایالت یا جاییکه به آنجا قصد سفر دارید، باشد. بعنوان نمونه @ig_nycity  یا @uk . مزیت دوچندان صفحه مرجع های محلی اینست که شما می توانید مردم را حضورا ملاقات کنید.

instagram followers 07

3.    بر اساس مدل عکاسیتان صفحه های مرجع را جستجو کنید.
صفحه مرجع ها را براساس ژانر و نوعشان برگزینید مثل @nightphotograghy  یا @urbanromantix . این بهترین روش برای یافتن عکاسانی با طرز فکر مشابه خودتان است.

4.    هنگام شروع، صفحه های مرجع کوچک را انتخاب کنید.
اگر عکاسی و یا اینستاگرام را تازه شروع کرده اید، قدم کوچک بردارید. در ابتدا با صفحه مرجع هایی شروع کنید که کمتر از 10,000 فالوور دارند.

5.    با برندها کار کنید.
صفحه مرجع های تجاری را دست کم نگیرید. اینها جزء بزرگترین صفحه مرجع ها هستند. برای مثال مجله مسافرت+ آسایش با هشتگ @travelandleisure بیشتر از 2میلیون فالوور دارد و عموما عکس های دیگر صفحه مرجع ها را نیز به نمایش می گذارد. @travelchannel  نیز همینگونه است.

راز فوق سری برای دیده شدن در اینستاگرام

این نکته، آخرین و مهمترین نکته است. مدیران صفحات مرجع را نیز فالو کنید.

جذب هزاران فالوور اینستاگرام در یک روز

مدیران صفحه های مرجع ها نیز مانند هر کس دیگری تمایل دارند دیده شوند و تعداد فالورهایشان بالاتر برود.
اگر اسم مدیر صفحه مرجع در بیوگرافی نیامده، به آخرین پست های آن صفحه دقت کنید . اصولا نوشته ای مبنی بر این وجود دارد که کدام مدیر صفحه این عکس را برگزیده است.

قانون طلایی ارتباط

زمانیکه نام مدیر صفحه را فهمیدید، به صفحه شخصیش مراجعه کرده و چند عکس خودش را لایک  کنید و حتی چند نظر هم بنویسید. چیزی بنویسید که ثابت کند شما یک ربات نیستید. البته " عکس خوب" را ننویسید.
مهمتر از بقیه اینست که مثل یک کرم اینترنتی عمل نکنید و از مدیر صفحه درخواست نکنید تا صفحه شما را ببیند. از مدیر صفحه درخواست نظر در مورد کارهایتان نکنید و هیچوقت از یک مدیر صفحه درخواست نکنید که عکستان را به نمایش بگذارد.
 
جذب هزاران فالوور اینستاگرام در یک روز

اگر زمان لازم را صرف کنید تا با عکسهای مدیر صفحه ارتباط برقرار کنید، این احتمال وجود خواهد داشت که مدیر صفحه به صفحه شما هم نگاهی بیاندازد. هدف شما اینست که عکسهایتان را در مقابل دیدگانشان قرار دهید. و اگر از عکسهایی که می بینند خوششان بیاید، ممکن است عکستان به نمایش درآید. این تعامل مانند یک  قانون طلایی است.
در آخر، مدیر صفحه های مرجع همچون نگهبانان در ورودی، و در اصل ویراستاران مجله های شبکه های اجتماعی هستند. شما نیاز دارید که عکسهایتان را در معرض دیدشان قرار دهید. آنها را با خود آشنا کنید. برقراری ارتباط با مدیر یک صفحه مرجع تنها و مهمترین عامل در به نمایش درآمدن آثارتان است.

آیا صفحه مرجع های اینستاگرام ارزش اینهمه تلاش را دارند؟
برخی معتقدند که شبکه های اجتماعی وقت تلف کردن هستند و قطعا بهتر است که بیرون با دوربین خود باشید تا به موبایل خود خیره شوید.
 
در مورد عکس خودم، عکس بالا ، که در 21 صفحه مرجع به نمایش در آمد و چندصد فالوور را به همراه داشت، خیلی هم موضوع مهمی شاید نباشد. زندگی مسابقه شهرت نیست. چه 1عدد و چه 1 میلیون هوادار داشته باشید، مهمترین موضوع برای هرعکاسی بازتولید هنری است.
از طرف دیگر، عمل تولید عمیقا مرتبط با عمل به اشتراک گذاری است. هیچ ایرادی وجود ندارد که عکاسی کنید و عکسهای خود را فقط برای خود نگه دارید.
اما اگر می خواهید آنچه را که به آن فوق العاده علاقه مندید، با دیگران به اشتراک بگذارید، پس اجازه دهید دنیا بداند. یا به گفته آقای دن هارمون تولیدکننده و نویسنده: "صدای خود را بیابید و از بالای پشت بام ها فریاد بکشید و آنقدر ادامه دهید تا مردمی که به دنبال شما هستند، شما را بیابند."

جذب هزاران فالوور اینستاگرام در یک روز

نویسنده: پیت دی مارکو  / دیجیتال فتوگرافی اِسکوول
ترجمه اختصاصی "آکادمی عکاسی" هنرهای معاصر

نوشتن دیدگاه

10


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

www.academyca.com


مدرسه هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات و دیجیتال آرت

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد