آرشیو مقالات عکاسی

اثر و اهمیت شرکت عکاسان در مسابقات معتبر جهانی

لنز کالچر و اهمیت شرکت در مسابقات معتبر عکاسی

لنز کالچر : مسابقه های معتبر عکاسی راه بی نظیری برای ارائه عکس به کارشناسان و دست اندرکاران صنعت و نهایتا ارتقا شغلی هستند.
اعضای پرنفوذ هیئت داوران می توانند تاثیر به سزایی در اشتغال زایی برای هر عکاس داشته باشند. در این بین مسابقه های عکس زیادی با کیفیت و نتیجه کاملا متفاوت برای بررسی وجود دارند. ما از صدها عکاس و متخصص که وارد مسابقه ها شدند خواستیم که مهمترین عوامل برای انتخاب مسابقه را شرح دهند. در زیر لیست مواردی که برای ورود به یک مسابقه باید در نظر گرفت را می بینید.-در معرض دید قرار گرفتن در مسابقات عکاسی

یکی از اهداف اولیه در هر مسابقه لنز کالچر حصول اطمینان از این نکته است که اعضا برنده و یا بازنده با شرکت در مسابقه بیشترین بهره را می برند. ما حقیقتا به این امر معتقدیم که شنیدن نتیجه یک مسابقه عکاسی مرحله آخر است در حالی که موقعیت های بسیاری پس از ارائه کار برای شما فراهم می شوند و بعد از پایان مسابقه ادامه خواهند یافت.

مسابقات معتبر عکاسی جهان 0001
© MOLLY LAMB
Winner / Emerging Talent Awards 2015

-بهترین استفاده را از وقتتان بکنید

کارتان را برای ارائه، بازخورد و نمایش بین المللی آماده کنید. بلافاصله بعد از شروع مسابقه کارتان را ارائه کنید و در زمان باقی مانده تا قبل از پایان مسابقه برای پخش کردن کارتان و جمع آوری حداکثر بازخورد ممکن استفاده کنید.

برای مسابقات لنز کالچر، می توانید تا قبل از تاریخ نهایی از بازخورد عکس ها برای ویرایش کارتان استفاده کنید.

مسابقات معتبر عکاسی جهان 0005
© EDUARDO LEAL
Winner / Earth Awards 2015

-از جامعه نظر بگیرید

بیش از نیمی از شرکت کنندگان تا قبل از موعد مقرر کارشان را از طریق فیس بوک و ایمیل به اشتراک می گذارند. این امر باعث جمع آوری نظرات صدها هزار نفر از عاشقان عکاسی می شود. از این شبکه ها برای جلب کردن اجتماع و استفاده از نظراتشان استفاده کنید.

مسابقات معتبر عکاسی جهان 0002
© HELGE SKODVIN
Finalist / Magnum Photography Awards 2016

با عکاسان سراسر جهان در ارتباط باشید


نظر دادن راجع به کار بقیه عکاسان آن ها را تشویق می کند تا راجع به کار شما نظر دهند که کیفیت این نظرات بسیار بالاست. از این قضیه می توانید به نفع خود استفاده کنید هرچه کار شما بیشتر دیده شود، نظرات مهم بیشتری می توانید دریافت کنید.

-فرصت را از دست ندهید

بیشتر عکاسانی که موفق به کسب جایزه می شوند هر سال در مسابقه های مختلفی شرکت می کنند که این بخشی ازحرفه آن ها است. با محدود کردن خود به شرکت سالانه در یک یا دو مسابقه فرصت های بسیاری را برای ارئه بین المللی، شناخت همگانی و ارتباط با متخصصین عکاسی از دست می دهید تا جایی که می توانید در مسابقه ها شرکت داشته باشید و به دنبال حق عضویت های کاهش یافته یا تخفیف های دانشجویی باشید.

سخنان فعالان پیشرو:

LC 2017 Exposure Guide Page 21 Image 0001
Matt Stuart
عکاس خیابانی و کاندیدای جایزه مگنوم

به یاد داشته باشید وقتی که در نهایت عکسی که به دنبالش بودید را گرفتید، در کسری از ثانیه تمام ناکامی ها و عدم موفقیت ها به نتیجه می رسند. پس بیرون بزنید و به عکاسی ادامه دهید.

LC 2017 Exposure Guide Page 22 Image 0002
Jim Casper
سردبیر ارشد لنز کالچر

بسیار مهم است که از ابتدا با یک عکس بسیار قوی شروع کنیم ، عکسی که نظر مخاطب را جلب کند و وی را مجبور به مطالعه و کنکاش در عکس کند. باید به سرعت بیننده را مجذوب کنید.

LC 2017 Exposure Guide Page 22 Image 0001
William Hunt
مشاور، مجموعه دار و نمایشگاه گزار

به من رمزی بده، از من چیزی بپرس. شگفتی، شادی، مجذوب کردن، برانگیختن، تردید کردن، پافشاری کردن و خواستن.


بررسی موردی عکاسان موفق :

LC 2017 Exposure Guide Page 23 Image 0001

Kris sanford

در معرض دید قرار گرفتن در لنز کالچر باعث تغییر و رونق کار من شده است.

حدود یک سال پیش من دیدگاه و رویکردم را در شغلم تغییر دادم. به عکاسانی که مورد تحسینم بودند نگاه کردم و نکاتی را که باعث پیشرفت کارشان شده بود را شناسایی کردم و این باعث شد تا اهداف آینده ام را شکل بدهم وهمچنین در پیدا کردن موقعیت های جدید و پذیرفتن آن ها جسورتر شدم. برای شرکت در مسابقه های عکاسی مصرتر شدم. مسابقه لنز کالچر کار من را به مخاطبان بین المللی معرفی کرد و باعث ایجاد دستاوردهایی برای من بعد از نمایشگاه عکس لندن در ماه مِی گذشته شد. از پر مشغله بودنم در چند ماه گذشته سپاسگزارم.

LC 2017 Exposure Guide Page 24 Image 0001
Michelle Sook
وقتی که من در سال 2012 برای کارم از مجموعه ای موفق به کسب جایزه ی لنز کالچر شدم، نیمه حرفه ای بودم و بیشتر برای کارم روی فرهنگ جوانی شناخته می شدم.

این جایزه موجب دیده شدن فزاینده من در جهان شد و عکس ها چاپ شدند و به نمایش درآمدندعلاوه بر این، این توجه باعث ایجاد یک آگاهی جدید راجع به موضوعی شد که در چهار سال گذشته در ابعادی وسیع تر بررسی می کردم.

LC 2017 Exposure Guide Page 25 Image 0001
Richard Tuschman

کسب جایزه سوم لنز کالچر درسال 2013 باعث یک پیشرفت کلیدی در کارم و ارتقا آن به یک مرحله جدید شد. اگرچه جایزه را سه سال پیش دریافت کردم اما همچنان از مزایای آن بهره می برم. اما اجازه بدهید از اول شروع کنم:

اگرچه دستاوردها و موفقیت های شخصی ام شگفت انگیز بودند تاثیر مداوم گلوله برفی (موقعیتی که در آن چیزی با سرعت زیاد رشد و پیشرفت می کند) نیز همان قدر مهم بود. به عبارت دیگر بلافاصله بعد از مسابقه توانستم خودم را در یک مسیر کاملا جدید در جهان عکاسی قرار دهم. برای مثال زمان رونمایی آخرین کارم "روزی روزگاری در کازیمر" موفق شدم که توجه مردم را در رسانه های اجتماعی جلب کنم . یک کمپین بسیار موفق جهت تامین بودجه برای تولید و نمایش پروژه کازیمیر اجرا کردم که بدون حضور آنلاینی که مسابقه ایجاد کرد، ممکن نبود.

کمپین به نوبه خود باعث شد که مردم از پروژه و نمایشگاه صحبت کنند. بنابراین این باعث رونق پوشش خبری آنلاین در Feature in state ,the guardian,der spiegel,musee magazin,gup شد. 

بلافاصله بعد از مسابقه توانستم خودم را در یک مسیر کاملا جدید در جهان عکاسی قرار دهم.

علاوه بر این ورکشاپ عکس خلاق که در ژانویه 2015 در ایتالیا به آن دعوت شده بودم تا حدی با ارزش بود که من را به دنبال کردن تدریس در ورک شاپ های بیشتری تشویق کرد.

مشتاقانه منتظر اجرای ورک شاپ های بیشتر در سال آینده هستم کما اینکه تعدادی از آنها رزرو شده اند. برد در مسابقه نقش مهمی را در جایگاه من ایفا کرد تا بتوانم شرکت کنندگان را جذب کنم.

LC 2017 Exposure Guide Page 27 Image 0001
Matjaz Krivic

همه چیز از اختصاص پست در اینستاگرام لنز کالچر که به وسیله صفحه مسابقه لنز کالچر مدیریت می شد، شروع گردید و نهایتا جایزه عکس مطبوعات جهان. کار حرفه ای من پیشرفت زیادی در این سال داشت.

LC 2017 Exposure Guide Page 27 Image 0002

در ابتدا در اختیار قرار داده شدن اینستاگرام لنز کالچر فرصت بزرگی برای ارائه کارم بود .تاثیر روشن این تصدی افزایش هوادارانم در اینستاگرام بود. سپس فینالیست شدن در مسابقه لنز کالچر حتی تفاوت بزرگ تری ایجاد کرده و کار من توسط مهمترین سردبیران عکس جهان دیده شد. در نهایت دریافت جایزه عکس مطبوعات جهان تجربه ی بسیار شگفت انگیزی بود. به طور ناگهانی با اشخاص مهمی در صنعت عکس در ارتباط قرار گرفتم، افرادی که هرگز پیش از این با آن ها صحبت نداشتم. کار من برای افراد کلیدی و همچنین کسانی که تمایل به دیدن و منتشر کردن آن داشتند شناخته شد. از آن به بعد ماموریت های زیادی دریافت کردم که شامل سفر به کلمبیا ،برزیل و بلیویا می شد.


LC 2017 Exposure Guide Page 28 Image 0001


ده مسابقه مهم بزرگ عکاسی از دید لنز کالچر :

aperture
Aperture Portfolio Prize


LC 2017 Exposure Guide Page 29 Image 0003
CENTER Choice Awards

مسابقات ایپا
International Photography Awards

LC 2017 Exposure Guide Page 29 Image 0005
Communication Arts Photography Competition

LC 2017 Exposure Guide Page 30 Image 0001
Photolucida Critical Mass

LC 2017 Exposure Guide Page 30 Image 0002
FOAM Talent

LC 2017 Exposure Guide Page 30 Image 0003
LensCulture Competitions


LC 2017 Exposure Guide Page 30 Image 0004
World Press Photo


wildlife
Wildlife Photographer of the Year


منبع: لنز کالچر
ترجمه اختصاصی آکادمی عکاسی - مدرسه هنر های معاصر

 

 

نوشتن دیدگاه

10


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

www.academyca.com


مدرسه هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات و دیجیتال آرت

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد