آرشیو مقالات عکاسی

وقفه ها


روند نقل مکان به کشوری جدید اغلب امری چالش برانگیز است، به ویژه زمانی که مجبورید یک زبان کاملاً جدید هم بیاموزید. کوکوآ لینی تصاویری خلق کرده که از طریق آنها اطلاعات از دست-رفته ناشی از صدمه های فرهنگی را به نمایش گذاشته است.

کوکوآ لینی با اشاره به مشکل سردرگمی ناشی از اطلاعات جزئی مکان جدید، می گوید «پس از نقل مکان از آلاباما به ایتالیا، خیلی سریع متوجه قطعات گم شده ای شدم که در تصویر ذهنی ام از خانه جدیدم وجود داشت.» هرچه بیشتر در شهر جدید وقت می گذراند، بیشتر متوجه سنگینی بار محدودیت های فرهنگی بر ادراک خودش می شد. او توضیح می دهد که «هرچه بیشتر با شهر آشنا شدم، متوجه شدم که بخش مهمی از هویت شهر هست که من بدون توانایی صحبت کردن به این زبان، قادر به درکش نخواهم بود.»
 cocoa laney gaps1

لینی علی رغم این محدودیت ها، سریعاً متوجه شد که با عکاسی از محیط اطرافش قادر خواهد بود که با پریشانی های ذهنش ارتباط برقرار کند، و سوژه ها در عکس های او هرگز کامل نیستند- صورت های آنها با استفاده از نورپردازی، انعکاس نور و دیگر موانع طبیعی پوشانده شده است.
غیاب چنین اطلاعات مهمی در عکس های او استعاره ای است از «وقفه»ای که در ادراک خودش وجود داشت.

cocoa laney gaps2
 عمل عکاسی از این فقدان اطلاعات برای عکاس حرکتی آرامش بخش بود، و در نهایت به او کمک کرد که بتواند چالشی را که با آن درگیر بود بیان کند. او توضیح می دهد که «پر کردن فضاهای خالی موجود در ادراکم از زبان و فرهنگ ایتالیایی، روندی بسیار کند و اضطراب آور است، اما با ثبت این تجربه ها، من در حال شکل دادن به نزدیکی حسی ام به فلورانس و موانعی که همچنان پیش رو دارم هستم.»
کت لاشووسکی

مجموعه «وقفه ها» از کوکوآ لینی برنده سوم جایزه عکاسی خیابانی سال 2018 شده است.

cocoa laney gaps11

cocoa laney gaps4

cocoa laney gaps5

cocoa laney gaps6

cocoa laney gaps7

cocoa laney gaps8


درباره کوکوآ لینی
کوکوآ لینی (1994) عکاس مستند آمریکایی است که در اروپا زندگی می کند. او مدرک کارشناسی ارشد عکاسی را از کالج بین-المللی استودیوی هنر و مدرک لیسانسش را در عکاسی تبلیغاتی از دانشگاه مونتوالو دریافت کرده است و در پاییز 2018 در کارشناسی ارشد  عکاسی خبری و عکاسی مستند در کالج لندن شرکت خواهد کرد.

 ترجمه اختصاصی آکادمی عکاسی مدرسه هنر های معاصر: ماهرخ علی پناهلو

نوشتن دیدگاه

10


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

www.academyca.com


آکادمی هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات، انیمیشن و دیجیتال آرت
 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد