سبک شخصی در پرتره

رسیدن به عکس‌های «خود» آرزوی هر عکاس جدی و پیگیر است. این مهم میسر نمی‌شود جز آن‌که ما جهان را از منظر شخصی خود ببینیم و به دیگران نشان بدهیم. سبک شخصی یک ژست روشن‌فکرمآبانه نیست، بلکه یک درایت مسلط بر مواردی چون کارایی ابزار، انتخاب زاویۀ دید، درک و مطالعۀ فضای پیش رو و داشتن یک نقد و ایدۀ متفاوت در همان چیزی است که همگی ما با چشمان‌مان مشاهده می‌کنیم، اما در عکس‌های یک عکاس مؤلف که صاحب سبکی شخصی است آن را متفاوت و بلکه حیرت‌انگیز می‌بینیم. ما با سبک شخصی از تکرار و مشابه بودن با دیگران فاصله می‌گیریم و نگاه متفاوتی را به مخاطبان پیشنهاد می‌کنیم و در پی آن درک تازه‌ای نسبت به جهان اطراف در ذهن افراد شکل می‌دهیم.
ما باید به عکس‌های خود برسیم. این مسیر آسانی نیست، اما می‌توان برخی از قواعدش را که در خودآگاه ما کسب می‌شود از طریق مطالعۀ نمونه‌های آن در کار بزرگان مؤلف عکاسی جهان کشف و جست‌و‌جو کنیم.
آموزه‌های ما در این واحد درسی اشاره به همین لذت و خرسندی در رسیدن به عکس‌های خود دارد که گاهی از ناخودآگاه ما پدید می‌آیند. آن‌گاه که در عکاسی خودمان باشیم و از رسیدن به عکس‌های متفاوت لذت ببریم.

نام دوره آموزشی : سبک شخصی در پرتره
پیش نیاز :  یکسال سابقه عکاسی
ساعت آموزشی :سه جلسه سه ساعته
روز(های) برگزاری در ترم آینده : -
ساعت شروع :-
شروع دوره آینده: زمستان 98
قیمت این کارگاه:  تومان -ثبت نام اینترنتی / رزرو دوره

درباره مدرس این دوره:

محسن راستانی
محسن راستانی

محسن راستانی از عکاسان مستند اجتماعی نسل بعد از انقلاب است، وی از اولین فارغ التحصیلان دوره رشته عکاسی در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است . ایشان فعالیت حرفه ای خود را با شروع جنگ و تهاجم ارتش عراق به خاک زادگاهش و اشغال آن آغاز کرد و در سال ۱۳۵۹ با ورود به خبرگزاری جمهوری اسلامی حرفه خود رادر این رشته بعنوان یک فتوژورنالیست تثبیت نمود. وی از اولین فعالان و پایه گذاران نهادهای عکاسی بعد از انقلاب است و حضور مؤثر ی در شکل دهی یک پروژه مستقل با عنوان خانواده ایرانی در دو دهه اخیر در عکاسی ایران داشته است . از طرفی مجموعه عکس های تآثیر گذار او از جنگ بوسنی و هرزگوین در کتابی به نام زمان سخت منتشر شد که برای دومین بار در سال ۲۰۱۴ تجدید چاپ شد ، آثار وی در دو سالانه ونیز ، موزه مدرن  پاریس ، موزه هنرهای معاصر مکسی رم ، گالری فرانسیس بوکس آمستردام هلند و فستیوال بین المللی آرل فرانسه ارائه شده است. راستانی در طی این سالها در کنار انجام پروژه خود مستند سازی را هم تجربه کرده و تولیداتی را هم برای تلویزیون ایران وبخش خصوصی تهیه کرده ، وی هم اکنون بعنوان مدرس عکاسی  در دانشکده های هنر به تدریس می پردازد.

www.academyca.com


آکادمی هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات، انیمیشن و دیجیتال آرت
 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد