کارگاه نگاه عکاسانه

کارگاه نگاه عکاسانه با مجید ناگهی

 
هدف از اين كلاس توانمند كردن هنرجو در شناخت بهتر از توانايى هاى ذاتى خود و بهره بردن از اين توانايى در توليد اثر عكاسانه است.
براى رسيدن به اين هدف، آشنايى توامان با برخى از شاخه هاى عكاسى و آثار عكاسان برتر دنيا كه در اين شاخه ها صاحب نام هستند از يك سو و در شرايط آزمون و خطا قرار دادن هنرجو براى توليد اثر از سوى ديگر مورد نظر است.

- اين دوره به شكل كارگاهى است و حضور فعال هنرجو را نياز دارد.
- علاقه مندان بايد حتماً دوره عكاسى مقدماتى را گذرانده و توانايى بكارگيرى امكانات دوربين براى ثبت يك عكس سالم از لحاظ فنى را داشته باشند.
- در هر جلسه به فراخور، اشاراتى مختصر به برخى مباحث تركيب بندى در عكاسى مى شود،آثار ارزشمند از عكاسان خوب دنيا ارائه مى شود و با تحليل اين آثار به نحوه برخورد عكاس با موضوع و روشهاى نزديك شدن به موضوع و نوع روايت او اشاره مى شود.
-در فاز عملى با انتخاب يك موضوع، هريك از هنرجويان پروژه اى هفتگى انجام ميدهند و در جلسه بعد پروژه هاى انجام شده بررسى و نقد مى شوند.
- پروژه هاى هفتگى براى هر فرد با توجه به سطح هر هنرجو جداگانه تعيين خواهد شد، بنحوى كه ميتوان از تمركز روى موضوعات ساده و به شكل تك عكس شروع و به مجموعه عكس رسيد و يا مى توان از ابتدا با تمركز روى مجموعه عكس اغاز كرد.
نكات مهم در پروژه هاى هفتگى
با توجه به توانايى ها، علائق و ويژگى هاى درونى و ذاتى هر هنرجو كه طى گفتگو با هر يك از آنها صورت مى گيرد، موضوعات بنحوى انتخاب مى شود تا هنرجو در انتهاى دوره،فرصت تجربه عكاسى در شكل مورد علاقه خود را داشته باشد.
همراهى و رفع ابهامات براى درك اشكال مختلف عكاسى و هدايت به سمت نگاه عكاسانه در فرصت ترم از مهمترين ويژگيهاى اين برنامه است.
بررسى عكسهاى هنرجويان و نقد آنها براى روشن شدن اشكالات و رفتن به سمت نگاه عكاسانه صورت مى گيرد تا جايى كه هنرجو توانايى خود و اشكالات در شكل برخورد با موضوع را درك كند.
پروژه نهايى
از نيمه دوم ترم هريك از هنرجويان ميبايست با توجه به علاقه و پيشرفت خود پروژه نهايى را به تاييد استاد رسانده و در طول جلسات باقى مانده اتودهايى از آن را به تاييد برساند و در نهايت اقدام به اجراء نمايند.
پروژه نهايى ملاك پيشرفت و تاييد هنرجو بوده و براى ارائه در نمايشگاههاى احتمالى آماده مى شود.
 

نام دوره آموزشی : کارگاه نگاه عکاسانه
پیش نیاز : 1 سال سابقه عکاسی
ساعت آموزشی :  20 ساعت در 10 جلسه
روز(های) برگزاری در ترم آینده :
ساعت شروع : 
شروع دوره آینده: به زودی اطلاع رسانی خواهد شد
قیمت این کارگاه: 750 هزارتومان -ثبت نام اینترنتی / رزرو دوره

درباره مدرس این دوره

مجید ناگهی

مجید ناگهی متولد 1349 تهران و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته علوم ارتباطات است .

او از سال 1369 وارد عرصه عکاسی گردیده و در کارنامه هنری خود شرکت در نمایشگاه های متعدد فردی و گروهی را دارد. ناگهی همچنین داوری و دبیری مسابقات و جشنواره های مختلفی را عهده دار بوده است. وی از سال 73 تا 82 در خانه عکاسان ایران در سمت های مدیر نمایشگاهها، مدیر لابراتوار، مدیر روابط عمومی و معاونت خانه عکاسان ایران ایفای نقش نموده و اکنون عضو انجمن ملی عکاسی ، انجمن عکاسان میراث فرهنگی و گردشگری، شورایعالی آژانس عکس ایران، شورای آموزش انجمن سینمای جوانان تهران می باشد . وی از سال 1377 تا کنون مشغول تدریس عکاسی می باشد.
آثار:
انتشار کتاب انفرادی "تهران" در دو قطع رحلی و خشتی (انتشارات گویا)-  انتشار چندین کتاب گروهی در موضوعات مستند، طبیعت و ایرانشناسی-  کتاب "رویای برگ برگ" در حال آماده سازی برای چاپ- کتاب "کاخ موزه های تهران" در حال آماده سازی برای چاپ

www.academyca.com


آکادمی هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات، انیمیشن و دیجیتال آرت
 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد