برنامه گالری تِم

نمایشگاه لحظه ناقطعی : نگاهی مطالعاتی و زیبا شناسانه درباره عکس های دهه شصت کشورنمایشگاه لحظه ناقطعی : نگاهی مطالعاتی و زیبا شناسانه درباره عکس های دهه 60 کشور ( مهمترین رویداد این دهه : هشت سال جنگِ عراق علیه ایران).
گالری تِم . 30 مهر تا 26 آبان

این نمایشگاه برآیند بیش از چهار ماه بررسی و کنکاش درباره عکس های جنگِ عراق علیه ایران است.  این نگاه صرفا زیبا شناسانه بوده و از ابتدا پیشینه تاریخی عکاسان کنار گذاشته شد و فقط آثار عکاسی ایشان مرور و بررسی شده اند.

قابلیت  "عکاس - رزمنده" برای ثبت رویداد های جنگ، سبب شده بود تا در زمان جنگ، خروجی عکاسانه آنها بیشتر منبع مستند خبری و آگاهی بخش برای افراد درگیر آن دوره باشد، تااینکه از دیدگاه هنری دیده شوند.

در بخشی از بیانیه نمایشگاهِ لحظه نا قطعی آمده است : اگر عکاس خیابانی را شخصیتی بدانیم که به واسطه‌ی مواجهه‌اش با فضاهای شخصی دیگران در یک "عمومی‌" مانند خیابان به قاب‌های ذهنی‌اش دست پیدا می‌کند، عملکرد عکاس-رزمنده‌های این مجموعه بسیار نزدیک به عکاسی خیابانی است؛ با این تفاوت که مواجهه‌ی عمیق آنها در این عمومیِ خاص (خط مقدم)، بسیار تابع شهامتشان برای نفوذ و احاطه به روح اتفاق‌های پرتنشِ جنگ است."

این مطالعه بخشی از پروژه  آکادمی عکاسی هنر های معاصر و گالری تِم برای بررسی زیباشناسانه عکاسی دهه های  60، 70 ، 80 و 90 عکاسی کشور است که دهه 60 آن با همکاری بی دریغ و ارزشمند بخش مدیریت و کارکنان محترم انجمن عکاسان دفاع مقدس سامان یافته و سازمان گرفته است.  تحقیق و  نمایشگاه گزاری (کیوریتوری )  "لحظه نا قطعی" توسط رهام شیراز مدرس عکاسی در دانشگاه و همیاری روزبه ملکی کارشناس ارشد رشته عکاسی صورت گرفته است.

آثار عکاس-رزمندگان : جاوید الاثر کاظم اخوان، شهید سعید جانبزرگی، شهید محسن چوبدار، احسان رجبی و مهزراد ارشدی به این مجموعه راه یافته است.

نشانی : گالری تِم .خیابان کریم خان زند، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک 10

www.academyca.com


آکادمی هنرهای معاصر
مرکز تخصصی آموزش هنرهای تصویر بنیان
آکادمی عکاسی، سینما، تبلیغات، انیمیشن و دیجیتال آرت
 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به آموزشگاه هنر های معاصر می باشد
بازنشر مطالب این سایت با ذکر منبع مجاز می باشد
کلیه فعالیت ها و خدمات این سایت بنا به مورد دارای مجوز های مربوطه می باشد